adam-wicher-piotr-romanowskiSłoneczne Chwile, czyli Adam i Piotr.

Z wykształcenia i pasji jesteśmy antropologami kultury. Patrzymy na rzeczywistość i zjawiska społeczne w niej występujące, poszukując ukrytych znaczeń i symboli.

Naszą wiedzę wykorzystujemy, by dokumentować mocne, ważne momenty w życiu ludzi, za swoimi pasjami podążamy kręcąc także filmy dokumentalne oraz reportaże dotyczące codzienności.

Na temat naszej niekomercyjnej twórczości można poczytać na stronie: www.ulicatymczasowa.pl

Dokumentujemy również wiele wydarzeń, takich jak konferencje naukowe, biznesowe, przedsięwzięcia kulturalne.

Fotografia i filmowanie to nasze zajęcie codzienne, pozwalające na ciągły rozwój techniki, wiedzy i zdolności artystycznych. Nieustanie doposażamy i modernizujemy nasz sprzęt. Więcej o tym przeczytasz w zakładce Nasz warsztat.

W pracy liczy się dla nas dobry kontakt z klientami, których chcemy możliwie jak najlepiej poznać, aby dostosować się do oczekiwań. Czas spędzony przez Parę Młodą wraz z fotografem i kamerzystą wcześniej, przed uroczystością przynosi później owoce w postaci odpowiednio wykonanych zdjęć i dobrze nagranego filmu.

Polityka jakości

Posiadamy uprawnienia Kurii Metropolitalnej

Uprawnienia te poświadczają, iż jesteśmy przygotowani do fotografowania i filmowania celebracji liturgicznych takich jak śluby, komunie, etc.

Zawodowi fotografowie i filmowcy wykonujący czynności podczas sprawowanej liturgii są zobowiązani do odbycia specjalnego kursu, który organizuje kurialna Komisja do Spraw Liturgii i Muzyki Kościelnej. Taki kurs uczy, czego wymaga się od fotografów i operatorów w kościele, jak powinni się oni zachowywać, czego przestrzegać, gdzie wolno im przebywać, a gdzie nie.

Bez takich uprawnień proboszcz, lub kapłan sprawujący liturgię może odmówić zgody na filmowanie/fotografowanie liturgii.

Prowadzimy archiwum Państwa zdjęć i filmów

Standardowo przechowujemy każde zdjęcie i każdy film w naszym archiwum. Takie archiwum wymaga, by co jakiś czas kopiować jego zawartość na coraz to nowsze nośniki.

Jeśli na skutek różnych zdarzeń losowych utracili Państwo pamiątkę foto/video ze ślubu, proszę śmiało zgłosić się do Słonecznych Chwil.

Gwarancja wykonania usługi - umowa o dzieło

Profesjonaliści zawsze podpisują umowę z Parą Młodą. Daje to gwarancję obu stronom, że się nie wycofają. Dzięki temu Para wie, że fotograf czy kamerzysta nie zrezygnuje na kilka dni przed ślubem, a nawet jeśli z przyczyn losowych nie będzie mógł się pojawić, to zapewni odpowiednie zastępstwo.